Rejestracja działalności gospodarczej

Rejestracja działalności gospodarczej

Rejestracja działalności gospodarczej wiąże się wieloma formalnościami, które wymagają sporej wiedzy i doświadczenia z zakresu rachunkowości, prawa i ekonomii. Zdejmujemy ten ciężar z naszych Klientów podejmując wszelkie niezbędne kroki mające na celu zgłoszenie działalności gospodarczej.

Nasz wykwalifikowany zespół posiada bogate doświadczenie we współpracy z różnymi branżami, co pozwoliło nam poznać ich specyfikę, a tym samym jeszcze lepiej dopasować nasze usługi do potrzeb naszych Klientów. Z nami rejestracja firmy to czysta przyjemność i ogromna motywacja już na samym starcie jej istnienia!

Rejestracja działalności gospodarczej

Gdzie dokonuje się rejestracji działalności gospodarczej?

Rejestracja działalności gospodarczej musi nastąpić w odpowiednim urzędzie, zależnie od formy prawnej, jaką wybierzesz. Nasza kancelaria pomoże Ci wybrać najbardziej dla Ciebie optymalne rozwiązanie i wesprze w załatwieni wszelkich formalności w urzędzie.

Etapy rejestracji działalności gospodarczej

Rejestracja działalności gospodarczej składa się z kilku etapów. Na początku należy wybrać odpowiednią formę prawną. Kolejnym krokiem jest rejestracja firmy w urzędzie. Następnie w zależności od formy prawnej należy wypełnić kilka wniosków i złożyć wymagane dokumenty w odpowiednich urzędach.

W Kancelarii Mochnacz sprawnie przeprowadzimy Cię przez te wszystkie etapy i dopilnujemy, by Twoja sprawa była rozpatrzona w urzędach jak najszybciej.

Rejestracja działalności gospodarczej – dokumenty

Rejestracja firmy wymaga złożenia w urzędach różnych dokumentów (w zależności od wybranej formy działalności) w odpowiednich terminach. Na ogół wymagane są: wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, zgoda właściciela nieruchomości na prowadzenie działalności gospodarczej, wyciąg z rejestru KRS, umowa najmu lub dzierżawy lokalu, NIP i REGON. Nasza kancelaria pomoże Ci przygotować wszelkie niezbędne dokumenty oraz złożyć wnioski.

Zakres usług w ramach rejestracji działalności gospodarczej

Rejestracja działalności gospodarczej w naszym biurze rachunkowym obejmuje szeroki zakres usług. Nasze doświadczenie i wiedza pozwala nam na kompleksowe wsparcie na każdym etapie zakładania firmy.

Przygotujemy dla Ciebie niezbędne dokumenty, takie jak wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców, oświadczenie o wyborze formy opodatkowania czy zgłoszenie do ZUS.

W ramach naszych usług wspólnie analizujemy sytuację finansową i cel biznesowy, aby pomóc w wyborze najlepszej formy działalności gospodarczej.

Koszty rejestracji działalności gospodarczej

To, ile ostatecznie będzie kosztować zgłoszenie działalności gospodarczej, zależy od kilku czynników, takich jak wybrana forma prawna, skala działalności czy zakres wykonywanych usług.

W naszej kancelarii zawsze opracowujemy wycenę w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta, a przed podjęciem współpracy omawiamy szczegóły i wszystkie koszty naszych usług.

Pamiętaj, że nie tylko rejestracja działalności gospodarczej wiąże się z wydatkami. Należy liczyć się także z kosztami wynajmu biura czy zakupem sprzętu niezbędnego do pracy.

Ile trwa rejestracja działalności gospodarczej?

Czas rejestracji działalności gospodarczej może się różnić w zależności od formy prawnej oraz ilości i skomplikowania wymaganych dokumentów. W przypadku podmiotów, które podlegają wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego, rejestracja firmy może potrwać nawet kilka tygodni.

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz znajomości procedur, jesteśmy w stanie przyspieszyć proces rejestracji, aby Twój biznes mógł jak najszybciej zacząć rozwijać skrzydła.

Nasze biuro rachunkowe ma także podpisaną umowę z mBankiem, dzięki czemu podczas jednej wizyty mogą Państwo założyć rachunek bankowy oraz dokonać wpisu do CEIDG. Nie muszą Państwo również odbierać dokumentów z banku – wszystkie dostarczy Państwu kurier na wskazany adres.

Rejestracja działalności gospodarczej to najważniejszy krok w drodze do realizacji marzeń o własnym biznesie. Z nami masz pewność, że cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i zgodnie z przepisami.

Dzięki naszym usługom zyskasz bezcenny czas i spokój, dzięki czemu będziesz mógł poświęcić się innym aspektom związanym z prowadzeniem własnej firmy!

Opinie klientów

Pełne zaufanie

Zaufane firmy

Zaufali nam

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do zadawania pytań poprzez
formularz kontaktowy